نمایش نوار ابزار

۹ دی ماه

ساعت: 14:06منتشر شده در مورخ: 1395/10/06شناسه خبر: 988857
مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور فریمان:
۹ دی، نشانه اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی بود
۹ دی، نشانه اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی بود
مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور فریمان گفت: اعتراض به خواص بی بصیرت، جزو اهداف اصلی مردم در حماسه نهم دی بود.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حسن صادقی یونسی، مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور فریمان در گفتگو با خبرفریمان ضمن گرامیداشت حماسه نه دی اظهارکرد: حضور مردم در ۹ دی 88 به معنی دفاع از هیچ حزب، گروه و جناحی نبود بلکه شاهد حضور خالص مردم و بدون هیچ چشم داشت حزبی و گروهی بودیم.

صادقی یونسی تصریح کرد: در 9 دی کسی برای حمایت از دولت منتخب وارد میدان نشد و در دست کسی تصویری از رئیس‌جمهور منتخب نبود، گویی این بار خروششان خالصانه برای دفاع از هویت نظام جمهوری اسلامی، دفاع از ولایت فقیه بود.

صادقی در ادامه افزود: نهم دی بر خلاف بسیاری از راهپیمایی ها مثل 22بهمن، روز تعطیل نبود؛ اما شاهد حضور پرشور اقشار مختلف مردم از هر طیف و جناحی در این مراسم بودیم که هر لحظه بر تعداد آن اضافه می‌شد.

وی با بیان این که شعارهای ۹ دی، شعارهای همیشگی و کلیشه ای نبود، اظهارکرد: مردم در این حماسه بی نظیر شعارهای جدیدی که از عشق به ولایت، عاشورا و انقلاب و نفرت از دشمنان حریم ولایت حکایت داشت، سر دادند.

وی تصریح کرد: ۹ دی، نشانه اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی بود، در حالی‌که بسیاری از خواص و نخبگان و به ظاهر دلسوزان ادعا داشتند که اعتماد مردم به نظام از بین رفته است.

مدیر اداره فرهنگی دانشگاه پیام نور فریمان با بیان این که نکته ای که نهم دی را از سایر ایام مشابه خود متمایز می کند، حضور میلیونی مردم و نمایش اعتماد به نظام در اوج فضاسازی دشمنان خارجی و داخلی بود، خاطرنشان کرد: ۹ دی تجمع میلیونی مردم علیه خواص بی بصیرت بود و در واقع اعتراض به خواص بی بصیرت، جزو اهداف اصلی مردم در حماسه نهم دی بود.

صادقی با اشاره به خدمات بسیج به نظام و انقلاب یادآورشد: بدون شک نقش بسیج و سپاه در مهار فتنه و بصیرت بخشی قابل توجه و ارزنده بود .

وی در پایان گفت: در 9دی سال 88 به خاطر وجود بزرگانی نظیر حضرت آیت‌الله طباطبایی، امام جمعه سابق فریمان، شاهد واکنش موثر و جدی طلاب و اقشار مختلف مردم در خصوص فتنه بودیم.

حسن صادقی یونسی

حسن صادقی یونسی

دیدگاه ها

سوال امنیتی *