نمایش نوار ابزار

آیین دانشجویان نو ورود 1398

جشن باشکوه دانشجویان جدید پیامنور مرکز فریماننویسنده: مدیریت فرهنگی و اجتماعی مرکز – ۱۳۹۸/۰۸/۱۱

دانشجویان نو ورود دانشگاه پیام نور فریمان

از ظهر(شنبه) در سالن اجتماعات گردهم آمدند تا در طی مراسمی که دانشگاه برای آنان تدارک دیده بود، در آستانه سال تحصیلی جدید با دانشگاهی که قرار است در آن تحصیل کنند، آشنا شوند.

در بخشی از مراسم استقبال از دانشجویان نوورود، پرچم دانشگاه پیام نور فریمان به صورت نمادین از یکی از دانش آموختگان(تکتم حسن نژاد) این دانشگاه به یک دانشجوی نو ورود (نازنین مقدم )انتقال یافت.

پس از آشنایی دانشجویان با تشکل‌ها، انجمن‌ها و گروه‌های دانشجویی، با حضور مسئولان دانشگاه از جمله رییس دانشگاه اساتید و نمایندگان ادارات در دانشگاه پیام نور از رتبه‌های فرهنگی و ورزشی و تحصیلی که در این دانشگاه افتخاراتی کسب کرده اند  و همچنین سه دانشجوی این دانشگاه که در  در مسابقه حضوری موفقیت کسب کرده‌اند، تقدیر و تجلیل شد.

 

دکتر احمد فدوی، رییس دانشگاه پیام نور در این مراسم ضمن خیرمقدم به دانشجویان نوورود، اظهار کرد: ورود شما دانشجویان در سال98 مایه افتخار ما هستید،در این دانشگاه دانشجویان رشته حقوق رتبه اول آزمون وکلا را کسب کرده اند.

فدوی  با بیان اینکه ورود به دانشگاه یکی از مهم‌ترین رویدادهای زندگی هر انسانی است، گفت: شما دانشجویان نوورود از مهر 98 مهر دانشگاه پیام نور را دریافت می‌کنید و این نشان افتخار را تا آخر عمر همراه خود دارید.

رییس دانشگاه  ضمن تبریک به خانواده‌ها  دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه، اظهار کرد: زندگی در دانشگاه به معنای ورود به دنیای حرفه‌ای است و این حرفه‌ای شدن الزاماتی را دارد و شرط اصلی موفقیت ما به عنوان افرادی که می‌خواهیم  آینده‌ساز کشور باشیم، این است که این الزامات را رعایت کنیم.

فدوی ادامه داد: شما به عنوان دانشجو یک سری حقوق دارید که باید حتما از آن‌ها اطلاع داشته باشید، زیرا دانستن آن‌ها به شما کمک می‌کند که بتوانید در ادامه مسیر، مطالبات خود را دنبال کنید.ایشان از آیین نامه ها و ویژگی های ممتاز پیام نور و قدمت مرکز فریمان اشاراتی داشتند .

فدوی با آرزوی موفقیت و سربلندی دانشجویان نوورود، یادآور شد: خوب است که دانشجویان نوورود کارنامه دانشجویانی که سال‌های پیش وارد این دانشگاه شده‌اند را بررسی کنند، زیرا کارنامه فعلی آن‌ها می‌تواند کارنامه آینده شما باشد.ایشان از شهدای دانشجوی مرکز و افتخار آفرینان در عرصه های مختلف یاد نمود.

رییس دانشگاه  یادآور شد: ما دانشجویانی داریم که بسیار موفق عمل کرده‌اند و با جامعه پیرامون خود بسیار متفاوتند به این معنا که هر زمان که وارد محیطی می‌شوند، اطرافیان متوجه می‌شوند که اینان دانشجو یا دانش‌آموخته یک دانشگاه تراز اول هستند. ما دانشجوی این چنینی زیاد داریم که اخیرا از یکی از آن‌ها به خاطر کسب مدال در یک المپیاد بین‌المللی تقدیر کردیم. امیدواریم شما نیز مانند آنان عمل کنند.

فدوی  افزود: انتظار ما از شما این است که به عنوان عضوی از خانواده دانشگاه پیام نور از خانواده خود حمایت کنید و حمایت شما با حرفه‌ای و درست عمل کردن و رعایت موازین و مقررات و شئونات دانشگاه و افتخارآفرین بودن میسر می‌شود وجود دانش آموختگان متعدد ازاین مرکز دانشگاهی در بدنه ی مسئولیت های اجرایی و مدیریتی کشور نمونه بارز موفقیت این سیستم است.

رییس دانشگاه پیام نور فریمان  یادآور شد: ان‌شاءالله شما جزو مردمان هوشمندی باشید که در مسیری که در آن گام برداشته‌اید، بدون تزلزل و تردید، در رسیدن به آرمان‌هایتان موفق باشید.

در بخش دیگری از این مراسم، خانم دکتر بیات مختاری، مدیر گروه رشته علوم تربیتی و روان شناسی ضمن خیر مقدم و خوش‌آمد به دانشجویان نوورود، اظهار کرد: دانشجویان باید با کاربردی کردن مطالبی که یاد می گیرند و استفاده در زندگی روزمره، زمینه یادگیری های عمیق تر را در خود ایجاد کنند تا بتوانند بر توانمندی شان بیافزایند.این کار میسر نمی شود مگر با شرکت در کارگاه های آموزشی و کاملا کاربردی،خواندن کتابهای جنبی و بودن در محیط های کاملا علمی متناسب رشته ، که در این خصوص دانشگاه پیام نور این قابلیت را دارد تا دانشجویان را حمایت کند. وی افزود :انگیزه می تواند موتور حرکت دانشجویان باشد و علمی که منتج به ثروت شود می تواند برای فرد مفید تر باشد.

خانم دکتر بیات مختاری در پایان با بیان اینکه این دانشگاه امکانات و اساتید مناسب و سطح مطلوبی دارد، به دانشجویان توصیه کرد که از فرصتی که در اختیارشان قرار گرفته، برای انجام بهترین کارها، بیشترین استفاده را ببرند و از همین ترم اول برای 10 سال آینده‌شان هدفی را تعیین کرده و طبق آن برنامه‌ریزی و عمل کنند.

خانم نازنین مقدم و مریم نجاتی متن مربوط به سوگند نامه و میثاق نامه را در حضور جمع قرایت نمودند

و برنامه های جنبی مانند پخش کلیپ و تک نوازی سنتور و عکس دسته جمعی با حضور شهردار و معاونت نیروی انتظامی و سایر ادارات و ریاست مرکز گرفته شد

دیدگاه ها

سوال امنیتی *